FORGOT YOUR DETAILS?

ایجاد حساب کاربری

تعطیلات شما

شما استحقاق آن را دارید!

همین حالا رزرو کنید
شروع با 99000 تومان

Microsoft Dynamics AX

با Dynamics AX آشنا شوید

یکی از مباحث مهمی که در ERP مطرح می شود، مدیریت منابع انسانی است. در این زمینه کمپانی مایکروسافت نرم افزاری تجاری با نام داینامیک AX را معرفی نموده است که با استفاده از آن می توان به مدیریت هر چه بهتر منابع انسانی سازمان پرداخت.

شرکت مایکروسافت، نرم افزار داینامیک AX را به همراه چند نرم افزار ERP دیگر از جمله داینامیک Nav و داینامیک GP را با یکدیگر ادغام کرد و تمامی این نرم افزار های تجاری را در نرم افزار Dynamic CRM ادغام نموده است. بنابراین، از نظر فنی Dynamic 365 نام جدیدی برای نرم افزار داینامیک AX می باشد.

داینامیک AX برای چه سازمان هایی مناسب است؟

جامع بودن نرم افزار داینامیک 365 (AX) منجر به استفاده گسترده از این نرم افزار در بسیاری از سازمان ها و شرکت ها شده است. این نرم افزار توانایی مدیریت منابع انسانی سازمان ها و شرکت هایی با ابعاد متوسط و بزرگ را دارا است.

AX-داینامیک crm 365

ویژگی جامعیت این نرم افزار موجب می شود تا به کار گرفتن داینامیک AX برای طیف گسترده ای از صنایع مختلف امکان پذیر باشد.

آیا dynamic AX و Dynamic 365 تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همانطور که اشاره شد، داینامیک 365 نامی است که امروزه نرم افزار داینامیک AX با آن شناخته می شود. اما آیا داینامیک AX و dynamic 365 هر دو یکسان هستند؟

مایکروسافت با هدف یکپارچه سازی تمامی نرم افزارهای تجاری ERP خود در یک نرم افزار، نرم افزار dynamic 365 را معرفی کرد. به طوریکه این نرم افزار مفاهیم مختلف ERP را در بر می گیرد و امکانات کاملی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

به عبارت دیگر، یکی از بخش های مهمی که در نرم افزار dynamic 365 تعبیه شده است، بخش مربوط به مدیریت منابع انسانی است که تا قبل از پیدایش dynamic 365 به صورت یک نرم افزار جداگانه با نام dynamic AX به کار گرفته می شد.

بدیهی است که نرم افزار dynamic 365 دارای امکانات بیشتر نسبت به داینامیک AX است و از این نظر با نرم افزار داینامیک AX تفاوت دارد.

 1. dynamic 365 مبتنی بر مرورگر است. به همین دلیل از طریق دستگاه های مختلف قابل دسترسی است.
 2. تجربه کاربری بهتری دارد.
 3. امکانات پیشرفته تر در زمینه گزارشات ارائه می دهد.
 4. سرعت توسعه در dynamic 365 بیشتر است.
 5. امکان تجزیه و تحلیل چند بعدی وجود دارد.

چرا استفاده از داینامیک AX ؟

به کار گرفتن نرم افزار جامع داینامیک AX برای مدیریت تمام امور مربوط به منابع انسانی، نه تنها کیفیت مدیریت سازمان را بهبود می دهد، مزایای دیگری نیز دارد که برخی از آنها عبارت هستند از:

 • نظارت بهتر در هنگام مدیریت پروژه
 • برنامه ریزی دقیق تر منابع
 • مدیریت هزینه ها و بودجه ها
 • بهبود همکاری تیم ها
 • گزارشات دقیق تر
 • ارتباط سریع تر و راحت تر با مشتریان و تامین کنندگان
بالا