ردکردن این
fields in Microsoft CRM

انواع فیلدها در مایکروسافت CRM و کاربرد آنها

فیلد چیست؟

قبل از اینکه به معرفی انواع فیلدها در مایکروسافت CRM بپردازیم بهتر است تا ابتدا آن را تعریف و شناخته و سپس به کاربرد آن در فرم های Dynamics 365 بپردازیم. فیلد های داده ای جزو اساسی ترین و مهمترین بخش از هر سیستم اطلاعاتی محسوب می شود که وظیفه ی ذخیره و تشریح داده ها را بر روی سیستم شما برعهده دارند. فیلدها در اصل عناصر اصلی هر فرم می باشند که می توان به آنها با عنوان “جعبه های ورودی” اشاره کرد. فیلدها به شما این امکان را می دهند تا اطلاعات حیاتی سازمان خود را از طریق ایجاد فرم های کاربری جمع آوری نموده تا هنگام ضرورت امکان جستجو و تولید گزارشات را از آنها داشته باشیم.

انواع فیلد در مایکروسافت CRM: 

در نرم افزار Dynamics 365 نیز فیلدها مکانی جهت نمایش اطلاعات بر روی یک فرم می باشند که دارای انواع مختلفی بوده که به شرح آنها خواهیم پرداخت.

فیلد متنی کوتاه (Single Line Text) : جهت ثبت و نمایش متن های نوشتاری کوچک استفاده می شود.

فیلدهای انتخابی یا آبشاری (Option Set) : قابلیت انتخاب گزینه ای از بین موارد از پیش تعیین شده را دارد.

فیلدهای جستجوی رکورد (Lookup): جهت نمایشد داده ها از سایر فرم ها در فرمی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلدهای متنی چندسطری (Multiline Text) : جهت ثبت و نمایش محتوا های نوشتاری چند سطری مورد استفاده قرار می گیرد.

در مایکروسافت CRM هنگام ایجاد فرم ها(Forms) یا شخصی سازی(Customization) آنها فیلدهایی(Fields) که قابلیت ویرایش دارند را میتوانید شخصی سازی کرده، حذف و یا انواع فیلد های مختص به خودتان را ایجاد کنید.
در این بخش قصد داریم تا شما را با ایجاد و ویرایش فیلدها، انواع فیلدها، حذف آنها و مدیریت ویژگی فیلدها آشنا کنیم.
ایجاد و ویرایش فیلدها:
قبل از اینکه اقدام به ایجاد فیلدی در داخل فرمی (Forms) نمایید، این ارزیابی را داشته باشید که آیا فیلد هایی که از قبل روی فرم بوده می توانند نیاز شما را به ایجاد فیلدی برطرف نمایند یا خیر؟

اشتراک گذاری:
برچسب ها:

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره شرکت شبکه پرداز تندیس آریا

شرکت شبکه پرداز تندیس آریا با به کارگیری کارشناسان مجری در حوزه ارتباطات داده ، فعالیت خود را در زمینه مشاوره ، طراحی ، اجرا ، نظارت و نگهداری انواع شبکه های کامپیوتری و مخابراتی متمرکز نموده و پرسنلی را به خدمت گرفته است که با اجرای پروژه های معتبر و ارائه راه حل های مفید در بهبود سرعت و امنیت شبکه های مشتریان، افتخار انجام پروژه های بزرگی را در کارنامه خود دارند.