جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

ایجاد حساب

[cuteslider id="2"]

BPM چیست؟

نقش BPM در جلب رضایت مشتریان چیست؟

یک سازمان برای به ثمر رساندن اهداف و انجام پروژه های خود، از یکسری فعالیت های متوالی پیروی می نماید تا از این طریق محصول و خدمات خود را با بالاترین کیفیت ارائه دهد. به منظور همسو نمودن فرآیندهای سازمان با استراتژی هایی که جهت ارائه محصولات و خدمات باکیفیت در نظر گرفته شده است، از طریق رویکردی ساختار یافته به نام BPM عمل می شود که در زبان فارسی معادل با مدیریت فرآیندهای کسب و کار است.

مدلسازی فرآیند کسب و کار

اولین فاز از هوشمندسازی فرآیندهای کسب و کار (BPM)، انجام مدلسازی و پیاده سازی فرآیندهای کسب و کار می باشد. منظور از مدلسازی فرآیند کسب و کار، به تصویر درآوردن توالی فعالیت های کسب و کار و همچنین اطلاعات مرتبط با آن است.

مدلسازی فرآیند کسب و کار دارای دو ویژگی مهم زیر است:

  1. موجب می شود تا مدیران و کارشناسان سازمان و همچنین تحلیلگران سیستمی دید یکسانی از فعالیت های سازمان بدست آورند.
  2. زبان استانداردی که برای به مدل در آوردن فرآیندهای سازمان در نظر گرفته می شود، باعث می گردد تا مدلسازی انجام شده در شرایط زمانی و مکانی متفاوت، همواره قابل استفاده باشد و مفید واقع شود.

پیاده سازی فرآیند سازمان، چگونه؟

نرم افزار قدرتمند CRM با دارا بودن امکانات حرفه ای و پیشرفته، این توانایی را دارد تا هر گونه مدلسازی فرآیند سازمانی را پیاده سازی کند و امکان هوشمندسازی فرآیندها (BPM) را برای تمامی کسب و کارها فراهم نماید. از این رو، از طریق پیاده سازی نمودن مدلسازی فرآیند کسب و کار در این نرم افزار، قادر خواهید بود تا فرآیندهای کسب و کار خود را هوشمندسازی نمایید.

روی ما حساب کنید

همانطور که پیش تر گفته شد، انجام مدلسازی فرآیند کسب و کار و سپس پیاده سازی آن، اولین فاز از هوشمندسازی فرآیندهای کسب و کار (BPM) به حساب می آید و یکی از خدماتی است که شرکت شبکه پرداز تندیس آریا با بهره گرفتن از نیروهای متخصص و باتجربه ارائه می نماید.

برای این منظور،  شرکت شبکه پرداز تندیس آریا با اعزام نیروهای متخصص و باتجربه، طی یک دوره زمانی از نزدیک روال کار فعالیت های شرکت را زیر نظر می گیرند.

پس از آن، با راهنمایی ها و کمک های مدیران بخش های مختلف سازمان، طرح های اولیه ی فرآیندهای جاری استخراج می گردد و سپس در یک قالب بصری استاندارد مستندسازی می شود.

سپس مدلسازی هر یک از فرآیندها مطابق با استاندارد جهانی BPMN 2 مدلسازی می گردد. مزیت این کار در این است که موجب می شود تا مدلسازی اولیه فرآیند مورد بازبینی مجدد قرار گیرد و اگر نقص و ایرادی دارد برطرف شود.

بالا